פילאטיס מודע - פילאטיס מזרן באנרגיה של אהבה

מקורות הפילאטיס בקצרה
 

פילאטיס היא טכניקת תנועה שהתפתחה לצרכי שיקום, על ידי ג'וזף פילאטיס (1883-1967) שנולד בגרמניה והיה אמן קרקס, מתאגרף ולימד אומנויות לחימה. במהלך מלחמת העולם הראשונה הוצב כחייל בבית חולים, שהגיעו אליו פצועי מלחמה. ג'וזף חיבר למיטות הפצועים מערכת רצועות וקפיצים כדי לתמוך בגפיים של המטופלים ולאפשר להם לתרגל תנועה משקמת. בשנת 1920 היגרו ג'וזף ואשתו קלרה לארצות הברית ובשנת 1926 הם הקימו סטודיו בשם באדי קונדישנינג. היו בו כמובן מיטות עם מערכת קפיצים ורצועות אותם פיתח ג'וזף במהלך עבודת השיקום עם הפצועים. לימים תפס הסטודיו תאוצה רבה ומשך אליו רקדנים שמצאו בטכניקה דרך לחזק את גופהם ולשקם פציעות, וסלבריטאים  למיניהם שרצו לקחת חלק בבשורה החדשה.
 

ג'וזף פילאטיס כתב שני ספרים: "הבריאות שלך" ו-"לחזור לחיים דרך קונטרולוג'י". אחד המשפטים שצוטט לרוב הוא "המיינד הוא שבונה את הגוף" שהיה מוטו מרכזי בתרגול שיצר. השם פילאטיס התקבע לאחר מותו, במהלך חייו קרא לטכניקה שפיתח - קונטרולוג'י. פילאטיס מזרן התפתח מרפרטואר פילאטיס מכשירים, והביא את עקרונות השיטה אל הקרקע. כיום במהלך שיעורי פילאטיס מזרן ישנו שילוב של אביזרים כמו גליל, חישוק פילאטיס, אובר בול, פיטבול, גומיה, פיתה ועוד.


 

פילאטיס ואני, או - הגישה שלי לפילאטיס
 

במהלך השנים, שיעורי הפילאטיס שאני מעבירה, מושפעים מטכניקות נוספות של תודעה ותנועה שאני מתרגלת. ההנחיה שלי היא קודם כל בתדר של אהבה - כשאני מנחה שיעור, השפה האנרגטית שמהווה חלק מהותי בחיי (טכניקת איזון השדה האלקטרומגנטי), באה לידי ביטוי בטון ובדיבור ותומכת ביצירת רוגע ומרחב נעים לתרגול.

באופן מסורתי, 
עקרונות הפילאטיס הם נשימה - ריכוז - מרכז - שליטה - דיוק - זרימה. בלב התרגול נמצא החיזוק של שרירי הליבה, שעל פי השיטה מהווה את הבסיס הראשוני לחיזוק הגוף. עם זאת שליטה דיוק וריכוז, פחות באים לידי ביטוי בהנחיה שלי, מאחר והניסיון שלי לימד אותי שהם מביאים להחזקה מוגברת בגוף בצורה מכנית ולא דינמית.

העקרונות שאני מביאה לשיעור הם של פיתוח איכויות תשומת לב לגוף ברכות ובקבלה, היעד הוא התנועה עצמה התחושות והחוויה, ולא נקודות הצלחה מסומנות בגוף
. כמו כן, אני מאוד זהירה בהכוונה לקרקעית האגן (שבשיעורי פילאטיס יש נטיה להדריך לכיווץ שלה), מאחר ואני יודעת שזה אזור מאוד עדין ורגיש שמכיל המון מידע אודותינו, ויש הרבה מאיתנו שהנחיה לכיווץ קרקעית האגן, תיצור מצב לא בריא ולא נכון.

כשאני מנחה שיעור, אני רואה לנגד עיני את המרחב האנרגטי שיש לכל איבר בגופנו. הרגליים במרחב אנרגטי של חיבור והזנה מהאדמה. בית החזה והצלעות כמרחב שמאפשר יותר טווח של נשימה ופתיחות של הלב. זרועות כמרחב של עשיה ושל זרימת אנרגיה מהפנים אל החוץ. בטן כמרחב של חיבור לעצמי ועיסוי אברים פנימיים. קרקעית האגן כמרחב עדין של יצירתיות ומיניות בריאה.

 

ההנחיה בפועל היא אמנם כזו המכוונת לתנועה גופנית, אבל תמיד בתוך מרחב של מודעות וכוונה להתבוננות רכה - כזו המאפשרת לחכמת האברים המולדת להתקיים במרחב התנועתי וליצור למתרגל מרחב נעים-מרפא-מחבר-שיכול לייצר חוסן מנטלי.

 

אני מאמינה ששינויים קורים ברמות האנרגיה ומשם מהדהדים אל הגוף, הניסיון שלי לימד אותי שאפשר לעסוק בכל פעילות גופנית שהיא, מתוך מקום רך ומודע, כזה שמאפשר לחכמת הגוף הפנימית שלנו לכוון אותנו, ולדעת  מתי נכון לנו להספיק ומתי להמשיך - ובעצם לחדד את הקשיבות לעצמנו.


 

פרטים טכניים על השיעורים

 

  • משך שיעור הינו כ-75 דקות

  • אני מקיימת שיעורי פילאטיס בזום פורמט שאני מאוד אוהבת, ובוחרת בו משנת 2017 

  • כמו כן מתקיימים שיעורי פילאטיס בסטודיו שלי בקיבוץ כברי

  • אני מעבירה אימוני פילאטיס אישיים ליחידים ולזוגות, בזום או בסטודיו בכברי 

לחצו כאן לקריאת פידבקים של לקוחות שמשתפות מחווית השיעורים

 

 
 
 

 050-3532906 | inbodymind@gmail.com

  • Facebook
  • YouTube

כל הזכויות שמורות טליאז ענבל 2020

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now